O regionu

Mezi Čechy nejoblíbenější rakouský region Kaprun – Zell am See – Saalbach, ležící v nádherné krajině kolem zellského jezera , přímo pod ledovcem Kitzsteinhorn, svou mnohostranností nikdy nezklame. Tato pestrost a univerzálnost oblasti Kaprun – Zell am See - Saalbach láká tisíce turistů po celý rok. Jediné, co se snad dalo tomuto regionu vyčíst, byla absence termálních lázní, což už je ale také minulostí - nový vodní svět Tauern Spa World v Kaprunu byl slavnostně otevřen na podzim r. 2010.

V létě se můžete těšit na letní lyžovačku na ledovci Kitzsteinhorn, využít propracované cyklistické sítě stezek a tras a zkombinovat tak lyžování na ledovci s objevováním krás zdejšího regionu ze sedla kola. V tomto regionu můžete navštívit množství přírodních atrakcí a památek (Krimmelské vodopády, nejvyšší hora Rakouska –Groβglockner), termální lázně a velmi oblíbená je i vysokohorská turistika.

Zell am See - spojení tradice a moderny

Ať si vzpomenete na cokoli, v Zell am See není nic nemožné. Město si i přes svoji popularitu zachovalo do dnešních dnů svůj idylický charakter. Hosté ze všech koutů světa posedávají v kavárnách, kde se podává káva, trhanec a jablečný závin a z balkonů se pyšní visící pelargonie. Bezprostředně před branami Zell am See se tyčí 2000 metrů vysoká hora Schmittenhöhe. Od roku 1961 je město klimatickým letoviskem, čistý je tu však nejen vzduch, ale i voda Zellského jezera.

Kaprun - přírodní podívaná pod ledovcem Kitzsteinhorn

Kdysi byl Kaprun jen malou zemědělskou osadou v horách. Dnes je toto město na úpatí Kitzsteinhornu známé po celém světě pro svoji pohostinnost, bohatou rekreační nabídku a možnost celoročního lyžování na ledovci.

V blízkosti se nachází město Salzburg a nedaleko je i nejkrásnější část Bavorska, která svou pohnutou historií láká denně stovky turistů. Tyto a desítky dalších tipů na výlet můžete využít se Salzburskou kartou, která Vám od  května do poloviny října zaručí za výhodný poplatek 59 Euro ( 6 – denní) nebo 69 Euro ( 12-denní) vstup až na 200 atrakcí zdarma.

Bližší informace na našich letních stránkách a na www.salzburgerlandcard.com

Dovolena Nase videa na YouTube Fotoalbum a hodnocení Facebook
Předprodej letní katalog
pravidla soutěže
Kurzovní lístek ČNB
EUR Vlajka meny EUR 25.850
CHF Vlajka meny CHF 20.958
Kurzy pro vás
Počasí v Rakousku