O regionu

Nejlepší a nejvybavenější alpská destinace, umožňuje nejvíce sportovních aktivit na jednom místě, proto se jí říká Europasportregion, je dominantou Rakouských Alp s jezerem Zeller See a ledovcem Kitzsteinhorn, je základnou k nejatraktivnějším výletním cílům Rakouska: Grossglockner, Krimmelské vodopády a mnoho dalších, k nimž tvoří pomyslnou křižovatku s nejlepší infrastrukturou ve středu Alp. Po celý rok je tento světoznámý region pořadatelem světových závodů, kulturních akcí a festivalů.

4 roční období:

jaro

lyžování na ledovci Kitzsteinhorn / Kaprun + termální koupele Tauern Spa Word, kolo, Krimmelské vodopády ..

léto

TOP výletní cíle ideálně se Salzburskou kartou/ odkaz na Aktivity - Top vyletní cíle/, všechny druhy sportů: cyklistika, turistika,….

podzim

lyžování na ledovci Kitzsteinhorn / Kaprun + termální koupele, kolo, Krimmelské vodopády ..

zima

nejvíce sjezdovek v Rakousku se 100% garancí sněhu + koupání v termálech. Propojením se Saalbachem má Kaprun-Zell am See - Saalbach 410 km sjezdovek, Propojením Kitzbuhelských Alp z naším regionem přes Mittersill je na dosah dalších 280 km sjezdovek, z dalších blízkých je Wildkogel, Weisssee, Maria Alm a další. Ideální pro milovníky Skisafari a to vše na jeden skipas SalzburgerSuperSkiCard.


Zell am See - spojení tradice a moderny

Ať si vzpomenete na cokoli, v Zell am See není nic nemožné. Město si i přes svoji popularitu zachovalo do dnešních dnů svůj idylický charakter. Hosté ze všech koutů světa posedávají v kavárnách, kde se podává tradiční káva, trhanec a jablečný závin a z balkonů se pyšní visící pelargonie. Bezprostředně před branami Zell am See se tyčí 2000 metrů vysoká hora Schmittenhöhe. Od roku 1961 je město klimatickým letoviskem, čistý je tu však nejen vzduch, ale i voda Zellského jezera.

Kaprun - přírodní podívaná pod ledovcem Kitzsteinhorn

Kdysi byl Kaprun jen malou zemědělskou osadou v horách. Dnes je toto město na úpatí Kitzsteinhornu známé po celém světě pro svoji pohostinnost, bohatou rekreační nabídku a možnost celoročního lyžování na ledovci.

V blízkosti se nachází město Salzburk a nedaleko je i nejkrásnější část Bavorska, která svou pohnutou historií láká denně stovky turistů. Tyto a desítky dalších tipů na výlet můžete využít se Salzburskou kartou, která Vám od května do poloviny října zaručí za výhodný poplatek na 6 nebo 12 dní vstup až na 200 atrakcí zdarma.