Rybaření

NÁRODNÍ PÁRK VYSOKÉ TAURY

 

Zeller See

Zeller See má rozlohu asi 4,55 km2. Nabízí vysokou kvalitu vody, což se projevuje na bohaté rybí polulaci.

Kdo pravidelně rybaří,  musí Zeller See znát. Zeller See patří k nejlepším místů pro rybaření, které se v Rakousku nacházejí. Základní faktor pro dobrou rybí populaci je roční tření rybolovu, při kterém jsou úlovky setřené a vlastní ryby uměle líhnuté jsou opět vysazeny do jezera. Ale úlovky nejsou zdaleka vše, co Zeller See nabízí. Vedle mnoha štik se tu nachází také velcí okouni, candát,i pstruzi. I samotní milovníci kaprů si tu přijdou na chuť.

Již několik let běží  projekt na propagaci štik a  Seesaiblinge v Zeller See. Tření ryb a umělý odchov ve vlastních rybích farmách přináší již první výsledky. V posledních letech bylo stále více a víc ulovených pořádných kousků.

Řeka Salzach, přilehlé horské potoky, jezera a nádrže

Spousta přihlehlých potoků, jezer a nádrží začínajících od Krimmelských vodopádů, přes Niedernsill po Fusch a Bruck, které se vlévají do řeky Salzach.

Předtavte si: 130 km vodních toků, k tomu čtyři horské jezera, dvě přehradní jezera a to vše v jedné rybářské oblasti!

Fucher Ache - údolí kome Fuscheru

Vodní útvar Fuscher Ache pramení v národním parku Vysoké Taury na úpatí masivu Grossglockner.  Tato řeka má nejvyšší kvalitu vody a je označována jako perla Vysokých Taur. Výběr ze tří druhů lososa je možný v těchto částech údolí. Rybí úsek začíná ve Ferletental - vysoké údolí obklopené několika kopci v oblasti Grossglockneru.